سایت رسمی کیوان ساکت

اهدای جایزه سالانه داروین به دو سارق بانک

دوشنبه 27 دی 1389

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، در ديدار اساتيد، داوران و شركت‌كنندگان در بيست و هفتمين دوره مسابقات بين المللي قرآن كريم، كه همزمان با ميلاد پُر بركت امام حسين عليه السلام در حسينيه امام خميني(ره) برگزار شد، قرآن را ريسمان مستحكم الهي دانستند و خاطر نشان كردند: قرآن حيات طيبه را وعده داده است و اين حيات طيبه همان زندگي همراه با عزت، امنيت، رفاه، استقلال، علم، پيشرفت، اخلاق، حِلم و گذشت است كه در پرتو انس با قرآن و چنگ زدن به اين ريسمان الهي، محقق مي‌شود.
آغاز اين ديدار و محفل نوراني، تلاوت آيات روحبخش قرآن توسط اساتيد و نفرات اول رشته قرآئت و حفظ اين دوره از مسابقات بين المللي قرآن بود.
رهبر انقلاب اسلامي در اين ديدار، انس با قرآن را زمينه ساز نفوذ معارف و حقايق قرآني در دل و جان مسلمانان دانستند و افزودند: سال‌هاي متمادي تلاش شد بين "قرآن و معارف قرآني " و "دل‌هاي امت اسلامي " فاصله ايجاد شود تا جايي كه در برخي كشورهاي اسلامي، فصل جهاد را به خاطر رعايت دشمنان اسلام از تعاليم اسلامي و مدارس حذف كردند.
ايشان در تشريح "حيات طيبه وعده داده شده از سوي قرآن كريم " خاطرنشان كردند: در اين حيات طيبه، زندگي فردي و اجتماعي، روح و جسم انسان، دنيا و آخرت، همزمان وجود دارد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي در همين زمينه افزودند: در حيات طيبه قرآني همچنين، آرامش روحي، سكينه و اطمينان، سعادت و عزت اجتماعي، استقلال و آزادي عمومي تأمين شده است كه مقدمه لازم براي رسيدن به اين حيات طيبه، برگزاري جلسات و مسابقات قرآني، و تربيت حفّاظ و قرّاء است.
رهبر انقلاب اسلامي با توصيه به جوانان براي تفهّم و تدبر در قرآن و حفظ آيات نوراني آن خاطرنشان كردند: با هر بار نشست و برخاست با قرآن يك پرده از جهالت برداشته مي‌شود و چشمه‌اي از نورانيت گشايش مي‌يابد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي تشويق كودكان و نوجوانان به حفظ قرآن را با ارزش توصيف كردند و درباره اهميت حفظ قرآن تصريح كردند: حفظ قرآن اين فرصت را به حافظ مي‌دهد تا با تكرار، قدرت تدبر در آيات را پيدا كند ضمن آنكه بايد قدر نعمت حفظ قرآن را بداند و اجازه ندهد اين نعمت الهي از دست برود.
ايشان خواندن از اول تا آخر قرآن را، امري ضروري براي درك معارف قرآني و آشنايي ذهن با اين معارف دانستند و افزودند: اساتيد و معلمين تفسير هم با بيان بُطون و معارف قرآني، و رفع مشكلات فهم آيات، معارف و حقايق قرآن را به دل مشتاقان سرازير مي‌كنند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با مقايسه حركت قرآني ايران قبل و بعد از انقلاب خاطرنشان كردند: در 31 سال اخير، اين حركت عظيم و رو به جلو، به وجود آمده است و انبوه جوانان مشتاق، به جمع حافظان، قاريان و متبحران قرآن پيوسته‌اند.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: در پرتو توجه به قرآن، توان تأثيرگذاري ملت ايران در جهان بيشتر شده و اين ملت با احساس قدرت، در مقابل دشمنان ايستاده است.
در ابتداي اين ديدار حجت الاسلام و المسلمين محمدي نماينده ولي‌فقيه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خيريه گزارشي از برگزاري بيست و هفتمين دوره مسابقات بين المللي قرآن كريم در تهران بيان كرد و گفت: در اين دوره از مسابقات 95 قاري و حافظ از 60 كشور جهان به رقابت پرداختند و 14 استاد بين المللي و ايراني داوري مسابقات را بر عهده داشتند.
حجت الاسلام و المسلمين محمدي افزود: برگزاري همايش تجليل از بانوان فعال در عرصه قرآني، همايش مقالات قرآني با سه محور قرآن و اهل بيت، قرآن و بصيرت و قرآن و علوم انساني، جشنواره كتاب سال قصص قرآني، و برگزاري نمايشگاه و محصولات قرآني از جمله برنامه‌هايي بود كه در حاشيه اين دوره از مسابقات برگزار شد.
در اين ديدار همچنين دكتر فرج الله شاذلي از داوران مصري اين دوره از مسابقات، پس از تلاوتي از آيات قرآن، به مبعث پيامبر(ص) و ميلاد امام حسين عليه السلام اشاره و از اهتمام جمهوري اسلامي ايران و رهبر انقلاب اسلامي به قرآن تشكر و قدرداني كرد.

انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code