سایت رسمی کیوان ساکت

استقبال خوب از کارگاههای آموزشی در شیراز، کرمانشاه و بروجرد

یک شنبه 20 فروردین 1391

چند هفته بود که خبر کنسرت کيوان ساکت در بروجرد بر سر زبان ها بود ، تا اينکه تاريخ دقيق آن : (پنجشنبه و جمعه 22 و 23 مهرماه) توسط مدير هنري کنسرت (مهران کوچک) به مردم و رسانه ها اعلام شد .

ابتدا قرار بود که اين برنامه در 2 سانس (هر روز يک سانس) اجرا شود (به خاطر اين که بروجرد يک شهر تقريباً کوچک سيصد هزار نفري است) .
 
 
 
ولي در همان روز هاي اول فروش بليط به خاطر استقبال زياد مردم هنرمند و هنردوست بروجرد سانس ها تکميل و مجبور به طرح 2 سانس ديگر شدند . (هر روز 2 سانس) .
2 روز قبل از کنسرت انفجار انبار تسليحات پادگان سپاه در خرم آباد و درگذشت جمعي از پرسنل آن و اعلام عزاي عمومي اجراي پنجشنبه و جمعه را به جمعه و شنبه 23 و 24 مهر ماه تغيير داد .
اولين سانس اجرا در حالي شروع شد که جمعيت بسياري جلوي درب ورودي سالن دکتر زرينکوب تجمع کرده بودند ، که در ميان آنها تعداد زيادي از هنردوستان هم استاني و يا شهر هاي مجاور مانند اراک ـ ملاير ـ نهاوند ـ خرم آباد و . . . ديده مي شدند . اين جمعيت مشتاق پس از ورود به سالن و با شروع بداهه نوازي سه تار کيوان ساکت در دستگاه هاي اصيل ايراني در آنچنان سکوت و آرامشي غوطه ور شدند که کمتر جايي مشابه آن ديده شده . اين برنامه در 2 پارت اجرا شد که پارت اول بداهه نوازي سه تار و پارت دوم قطعات کلاسيک و يا از ساخته هاي کيوان ساکت بود که با همراهي بهنام ابوالقاسم (پيانو) ، کيارش ساکت (تار) ، رضا يگانه بنا (تمبک) به زيبايي هر چه تمامتر اجرا گرديد .
چون در بنر ها و پوستر ها و تراکت ها خبر همراهي کيارش ساکت نيامده بود ، مردم از اجراي کيارش 17 ساله در کنار پدر ، بسيار لذت بردند .
سانس هاي دوم ـ سوم و چهارم در حالي اجرا مي شد که سالن شاهد حضور مجدد بعضي از علاقمندان بود که در سانس هاي قبل نيز کنسرت را ديده بودند . بعضي افراد از تهران يا حتي شيراز براي ديدن برنامه آمده بودند . در ميان تماشاچيان به افرادي که ايراني نبودند هم برخورديم .
پس از اتمام 4 سانس در خاتمه (شنبه شب 24/7/89 ساعت 10 شب) طبق قرار قبلي همه هنرمندان شهر در يک جلسه تقريباً خصوصي با کيوان ساکت تا ساعت 12 شب در سالن دکتر زرينکوب نشستي داشتند . که اين جلسه تا حدود 5/3 صبح به طول انجاميد و به قدري براي همه حضار و حتي کيوان ساکت و کيارش دلچسب بود که هيچ کس به طولاني شدن جلسه گلايه نکرد . در آنجا تعدادي از هنرمندان بروجرد با اجراي تکنوازي ـ دو نوازي يا گروه نوازي قطعاتي را نواختند و مورد تشويق کيوان ساکت و حاضرين قرار گرفتند . در اين بين مي توان به اجراي رحيم رفيعي منش ـ امير نعمتخواه ـ ماشااله وحدتي ـ مجيد ناصري ـ محمدرضا صادقي و اجراي زيباي کيارش ساکت (تار) با همراهي پرهام کوچک (تمبک نواز 12 ساله بروجردي) اشاره کرد .
در اين گردهمايي کيوان ساکت به 21 نفر از هنرمنداني که در برگزاري اين کنسرت نقش داشتند لوح تقدير اهدا کرد و سپس مقداري گفتگو و نيز سه تار نوازي کيوان ساکت فضاي گرم و پر احساسي را ايجاد کرد .
و در انتها با اجراي قطعه « اي ايران » توسط کيوان ساکت با سه تار و هم آوائي کل حاضرين در جلسه و مخصوصاً صداي گرم و شنيدني محمد گلپا ، (خواننده بروجردي) شبي به ياد ماندني ، به صبحي دلپذير و جاوداني پيوند زده شد .
همه هنرمندان نزديک ساعت 4 صبح با خاطرات به ياد مانده بسيار از 2 روز گذشته ، با کيوان ساکت و گروه خداحافظي کردند .
در چند روزي که از کنسرت گذشته همچنان بين هنرمند بروجرد زمزمه اين اجراي زيبا هست که چند جمله از آن را با هم مي خوانيم .

    کنسرت بسيار پر شور ، زيبا و دلنشيني بود که بنده نهايت لذت را بردم . با آرزوي موفقيت براي استاد ساکت و مهران کوچک (مدير هنري ) و تمام دست اندرکاران کنسرت .  « عليرضا ايازي »

    مطبوع ، شيرين ، دوستانه . هر کو نکند فهمي زين کلک خيال انگيز ... دستانتان پر توان و ايام عزت مستدام   « پيرهادي »

 
 
    شور و اشتياق ايده آلي در فضاي موسيقي اين شهر برپاشد که اثرات آن را به دفعات ديديم و خواهيم ديد . بسيار خوشحاليم از اينکه بعد از مدتها شهرمان ميزبان هنرمند صاحب سبک و صاحب نامي چون استاد کيوان ساکت بود . علاوه بر اجراي زيبا از تجربه و رهنمودهاي ايشان استفاده نموديم .«خسرو رساپور»

    با تقديم احترامات ، جناب آقاي استاد کيوان ساکت نواي ساز حضرتعالي به روح انسان جان تازه اي مي بخشد اميدوارم سالهاي سال روحيه اي پر از نشاط همراه با سعادت داشته باشيد .

    استاد عزيز سلام ، هنر رسالتي دارد که براي پالايش و تزکيه روح پديدار شده است و شما رسالت هنر را کاملاً دريافت نموده ايد و از همه بالاتر فروتني شما زيباترين مشخصه ي شخصيت شماست .
    من بوسيله هنر شما ، وجود خداوندگار زيبايي و سرچشمه جهان هستي را حس کردم .  « رضا گودرزي »

    حضور پر شور و شعف استاد ساکت نه تنها به لحاظ بار موسيقايي بالا بلکه به خاطر انتقال امواج عميق و مهرورزانه اين روح خويشاوند ، لبخند نوازشي بود بر چهره ما که با وجود ذخائر و اندوخته هاي بسيار در اين شهر ، مدتها بودکه چنين شوقي را دربطن ، يا باورمان نچشيده بوديم .  « محمد گلپا »

    من آرزومندم ، من آرزومند هر آنچه بهترينم . هر آنچه براي شماست هر آنچه براي بهتر بودن شماست . از بود و از هست ... به پاس دستان هنرمندت ، تقديم به ساکت عزيز . « تيام»

انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code