سایت رسمی کیوان ساکت

کنسرت استاد کیوان ساکت در هنگ کنگ

پنج شنبه 3 مرداد 1392

کنسرت استاد کیوان ساکت در هنگ کنگ با همراهی حمیدرضا نادریان و جوآنا لی

در تاریخ 28 آوریل 2013 مصادف با 8 اردیبهشت 1392، هنگ کنگ میزبان کیوان ساکت یکی از نوازندگان و آهنگسازان سرشناس ایرانی بود. این کنسرت به دعوت دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ که بهترین دانشگاه در آسیا و یکی از بهترین دانشگاه های جهان است برگزار شد. در این کنسرت "حمیدرضا نادریان" خواننده  نيكو سيرت جوان و ازشاگردان استاد علی اصغر شاه زیدی در مکتب اصفهان، به همراه "جوآنا لی" پیانیست سرشناس چینی  استاد کیوان ساکت را همراهی نمودند. در ابتدای برنامه پروفسور" کینگ چاو"، یکی از مسئولین دانشگاه، طی یک سخنرانی کوتاه به تمجید ازاستاد و قبول دعوت او برای اجرای کنسرت در دانشگاهشان پرداخت. قسمت اول برنامه با تکنوازی سه تار استاد ساکت به صورت بداهه آغاز شد. در قسمت دوم برنامه تصنیف هایی ساخته کیوان ساکت با صدای حمیدرضا نادریان و با کلام شاعرانی نظیر محمد علی بهمنی با همراهی تار و پیانو خوانده شد. همچنین ساز و آوازی با شعر زنده یاد فریدن مشیری اجرا شد. علاوه بر این قطعات مشهوراز موسیقی کلاسیک به صورت دو نوازی تار و پیانو نیز اجرا شد. 

همچنین در یک کارگاه آموزشی به دعوت مسئول گروه موسیقی دانشگاه علم و صنعت هنگ، کیوان ساکت به ارائه موسیقی ایرانی برای دانشجویان درس "موسیقی ملل" پرداخت. در این کارگاه، استاد ساکت به بیان ویژگیهای موسیقی کلاسیک ایرانی و تاثیرات شعر و آواز در ساز و آهنگ پرداخت. در طول برنامه، حمیدرضا نادریان گوشه هایی از موسیقی ایرانی در دستگاه های مختلف را با ساز دلنشین استاد ساکت اجرا کرد.

هنگ کنگ یکی از مراکز اصلی اقتصادی در جهان محسوب میشود. در عین حال به دلیل توجه زیاد به صنعت توریسم و به دلیل وجود جمعیت زیادی از شهروندان خارجی سالانه شمار زیادی از هنرمندان سرشناس از سراسر دنیا برای برگزاری کنسرت به هنگ هنگ می روند. کنسرت اخیر، اولین کنسرت موسیقی ایرانی در هنگ کنگ با حضور یک موسیقی دان سرشناس ایرانیست. با توجه به استقبال مسئولین برگزار کننده و تماشاچیان، امید آن می رود که در آینده شاهد برگزاری کنسرت های بیشتری از موسیقی ایرانی در این مکان جذاب در آسیای شرقی باشیم.

 

انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code