اسامی و سوابق اساتید آموزشگاه موسیقی وزیری
 
 کیوان ساکت، مدرس ردیف های موسیقی ایرانی (دوره ی عالی)، تار و سه تار
متولد 1340 در خانواده اي فرهنگي در شهر مشهد به دنیا آمد ، از همان کودکي با تشويق پدر و مادر خويش به موسيقي و نقاشي پرداخت.
درنقاشي و طراحی شاگرد اساتیدی همچون: صادق پور،  پیراسته و دولّو بود.
نخستین درسهای  موسيقي را از دایی خويش منوچهر زمانيان در« کارگاه موسيقي کودکان و نوجوانان » که توسط صداو سيمای وقت در مشهد تاسيس شده بود فرا گرفت.
سپس مدت کوتاهی نزد آقاي حميد متبسم  رفت که در آن زمان در «دانشسراي هنر تهران » تحصيل می کرد. پس از آن  تار را بدون استاد و به تنهایی آموخت .او در این زمینه  تنها چند ملاقات کوتاه با حسين عليزاده داشت که در نگرش وی به موسیقی تاثیر زیادی ایجاد کرد.
در سال 1369 به دعوت زنده یاد  پرويز مشکاتیان به گروه «عارف » به عنوان سُلیست تار دعوت شد و حاصل اين همکاري آثاري است نظير: افشاري مرکب ، افق مهر ، وطنِ من با صداي ايرج بسطامي ، مقام صبر با صدای عليرضا افتخاری وبرگزاری کنسرتهاي متعدد در داخل و خارج از ايران .
وي در سال 1375 گروه وزيري را تاسيس کرد که این گروه در اغلب نقاط جهان اجرا های متعددی داشته است.
در سال 1389 به دعوت وزارت خارجه آلمان برای همکاری با «ارکستر سمفونیک بوخوم»  به آلمان دعوت شد و کنسرت موفقی برگزار کرد و همین ارکستر سال بعد در افتتاحیه المپیک زنان  آثار ساکت را اجرا کرد.
ساکت تا کنون در اغلب شهر های ایران و کشور های جهان با هدف اشاعه ی موسیقی ایرانی، تار و سه تار کنسرت های متعددی را اجرا کرده است.
از آلبوم های وی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
جامه دران، سبکبال، دیدار شرق و غرب، فسانه، بی کاروان کولی، ای وطن، آشنایی با آواز دشتی، شرق اندوه، شبی با خورشید، یادگار خون سرو، آن سوی آب و گل، قاصدک، رقص انگشتان، نای شکسته و می تراود مهتاب.
تألیفات وی نیز به شرح زیر می باشد:
بیائید تار و سه تار بنوازیم در6 جلد، هشت آهنگ معروف جهان،  چرخ نیلوفری، سبکبال، در سایه سار بید، حرکت دائمی، با موج تا کرانه .
  
 مانی جعفرزاده ، مدرس آهنگسازی ، پیانو و سلفژ 
 
متولد 1 / 4 / 1357، تهران
دارای مدرک دکترای آهنگسازی و تئوری موسیقی از دانشگاه مالاگا( اسپانیا ). دارای رساله ای در زمینه ی فلسفه ی هنر و زیبایی شناسی با موضوع حاشیه ای بر فرهنگ شنیداری معاصر ایران، معرفی جریان های اصلی موسیقی ایران (از مشروطه تا انقلاب اسلامی) و مقایسه ی تطبیقی آنها .
تدریس در کنسرواتوار تهران از سال 1385 تا 1387، دانشگاه تهران، دانشکده ی هنرهای زیبا و دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین حضور در دانشکده ی هنر و معماری  به عنوان استاد راهنما و داور پایان نامه در مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس.
از آثار متنوع موسیقایی او می توان به موارد زیر اشاره کرد :
- بچه های زمانه افسوس ، برای ارکستر سمفونیک و گروه کر (1383)
- سال های آتش و برف ، برای ارکستر سمفونیک (1384) تقدیم به آیدین آغداشلو در فاصله ی سال های 1385 تا 1389
- نگارش مجموعه ای از کوارتت ها با ترکیب های سازی متفاوت با عنوان " صدای مناظر مخدوش "  ( 1- چهار تابلو از یک منظره ، کوارتت برای کلارینت سی بمل ، دو ویلن و ویلنسل ( 1386) 2- سه تابلو از یک منظره ی دیگر , کوارتت زهی (1386) 3- چهار تابلو از یک منظره ی دیگرتر ، کوارتت برای دو کلارینت و دو ویلن ( 1387) 4- منظره بدون قاب ، کوارتت برای چهار ویلن (1389) 5- قاب خالی بدون منظره ، کوارتت سکوت در سال 1389 )
- همپای باده نوشان (1387 ) کنسرتو برای سه تار و ارکستر زهی
- فانتزی برای تار و ارکستر (1389) تقدیم به کیوان ساکت
- اجرا در ارکستر سمفونیک بوخوم ( آلمان )
- محاسبه ی ساحت مستور ، دوازده دوئت برای ترکیب های سازی متفاوت (1390)
- آهنگ سازی برای فیلم رنگین کمان رویا  (کارگردان علی خودسیانی 1385) و موسیقی تیتراژ مجموعه ی تلویزیونی خواستگاران ، (کارگردان گلاب آدینه 1386)، مجموعه ی تلویزیونی پشت کوهای بلند ( کارگردان امرا... احمدجو ) و ...
 
جواد بطحایی ، مدرس سنتور و آهنگساز
 
متولد 1336، مشهد
در خانواده ای هنر دوست چشم به جهان گشود. پدر و برادرانش با موسیقی آشنا و اولین معلمان وی در زمینه موسیقی بودند. وی ابتدا مبانی موسیقی ، تئوری و سلفـژ را نزد مرحوم غلامحسین ظهیرالدینی فرا گرفت و در سال 1358 جهت تحصیل موسیقی وارد دانشکده هنرهای زیبا شد و از محضر استاد مجید کیانی ، پرویز مشکاتیان و فرامرز پایور بهره برد.
ردیف های آوازی را نزد عبدالنقی افشار نیا به پایان رساند. از سال 1372 با استاد شجریان و گروه آوا همکاری داشته و کنسرت هایی در شهرهای مختلف ایران و کشورهای امارات، سوئد، آلمان، هلند، اتریش، نروژ و انگلستان برگزار نمود که حاصل آنها در آثار رسوای دل، آرام جان و آهنگ وفا به بازار ارائه شده است.
از سال 1380 گروه «نوای دل» را تشکیل داد و با همراهی استاد حسن ناهید در این گروه اجراهای متعددی در شهرهای کشور با خوانندگانی چون علیرضا قربانی ،سالار عقیلی ، فاضل جمشیدی ، مجتبی عسکری و سبحان مهدی پور انجام داد.
از آثار نوشتاری وی می توان به کتاب گل افشان (ده قطعه برای سنتور)اشاره کرد.
همچنین از آثار موسیقیایی وی می توان به آلبوم های صبح و شب، از فراق تا صبح، حدیث سرو و گل و لاله با همراهی استاد حسن ناهید و کامبیز گنجه ای  با صدای مجتبی عسکری اشاره کرد که به بازار عرضه شده است.
 

غلامرضا رضایی ، مدرس آواز ایرانی
 
متولد 1349، ساری
هنرجویی ِ آواز را از13 سالگی نزد آقای رضا شاکری در مشهد آغاز کرد. ردیفِ استاد عبداله خان دوامی با شیوه استاد اقبال آذر را از استادان نصراله ناصح پور و کریم صالحی عظیمی فراگرفت.
صدا سازی آواز ایرانی و آشنایی با شیوه استاد طاهرزاده را از محضر استاد شجریان بهره گرفت.
مبانی تلفیق شعر و موسیقی آوازی را با استاد حسین دهلوی و آشنایی با شیوه های آوازی مکتب اصفهان را از مرحوم دکتر عمومی آموخت.
وی کنسرت های متعددی در داخل و خارج از کشور از جمله :  فرانسه ، انگلیس ، کانادا ، هندوستان ، پاکستان، افغانستان،  اندونزی و رومانی داشته است .
هم اکنون مشغول تدریس و پژوهش پیرامون صداسازی آواز ایرانی می باشد و همچنان از محضر استاد شجریان بهره مند می شود.
آلبوم «آسمانه» به آهنگ سازی مجید درخشانی اولین اثر غلامرضا رضایی می باشد.
از جمله فعالیت های او همکاری با گروه های موسیقی : وزیری ، ماه ، سور، مهتاب، آفاق و...  است .
 
 
محمد هاشم احمدوند ، مدرس آواز ایرانی
 
متولد 1345، ملایر
از کودکی شیفته هنر و موسیقی بود، در نوجوانی برای فراگیری موسیقی و آواز به تهران آمد.
پس از آشنایی با استاد سراج با راهنمایی و معرفی ایشان به محضر استاد کریم صالح عظیمی راه یافت .
ردیفهای آوازی را نزد استاد کریم صالح عظیمی  کار کرد.
سپس در کلاس درس دکتر حسین عمومی حاضر شد و ادبیات و تلفیق شعر و موسیقی را از ایشان فراگرفت.
در محضر استاد علی اصغر شاه زیدی مکتب اصفهان را شاگردی کرد .
در نهایت تکنیک های آوازی را نزد استاد رامبد صدیف کار کرد.
وی در سال هشتاد و هفت آلبومی با نام خنیاگران با آهنگسازی آقای ابوسعید مرضایی روانه بازار کرد که مورد توجه هنر دوستان قرار گرفت.
در سال 1378 در جشنواره ی موسیقی غرب کشوردر رشته ی آواز نفر اول شد.
همچنین از سال 1388 تا 1390 به عنوان کارشناس آواز در رادیو نوا فعالیت می کرد.
وی کنسرت های متعددی در داخل و خارج از کشور برگزار کرده است از جمله : مجارستان، قونیه، اندونزی و... 
 
رویا راعی ، مدرس آواز ایرانی 
 
اصفهان (شهرستان شهرضا)
ازهمان کودکی به دلیل علاقه شدید به موسیقی اصیل ِ ایرانی، با همت وپشتکارِفراوان توانست دستگاه ها ، ردیف ها و گوشه های موسیقی را بدون آموزشنزد اساتید فن فرا گیرد .
سپس توانست با بزرگان موسیقی مانند : محمد رضاشجریان، اکبر گلپایگانی، مهندس همایون خرم، فرهاد فخرالدینی، محمد سریر،علی جهاندار، نوربخش، گنجه ای، صدیق تعریف و خانمها : هنگامه اخوان، پریزنگنه، ملاقات نماید و مورد تایید این اساتید بزرگ قرار گیرند.
رویاراعی در مسابقات موسیقی که از طرف سازمان فرهنگی هنری شهرداری (نغمه شهر ) در تاریخ 87/4/4 برگزار گردید به عنوان بهترین خواننده سنتی معرفی گردید.
 
 
 
 
 
آزاده رضایی خواننده ی متسو سوپرانو، مدرس آواز کلاسیک
 
متولد 1358، تهران
در کودکی با موسیقی ارف آشنا شد واز سن 13 سالگی به فراگیری دروس مربوط به آوازکلاسیک  پرداخت.
وی در زمینه آواز از محضر اساتیدی همچون : بهجت قصری، کامبیز آریایی نژاد، بانو سانویسان و ناربه چولاکیان بهره مند گردید و پس از آن نیز با شرکت در مستر کلاس های متعدد آواز به فراگیری مهارت های آوازی و نیز نحوه ی آموزش آواز به گروه کُر پرداخت.
در سال 1379 در مقطع  کارشناسی موسیقی وارد دانشکده هنرومعماری شده و سرانجام با پایان نامه ای برجسته با عنوان «رسیتال آواز» از این دانشگاه فارق التحصیل شد.
از جمله  فعالیت های وی می توان به :
1. برگزاری کنسرت های متعدد آوازی در خانه هنرمندان ایران 
2.شرکت در چندین دوره ی متوالی از جشنواره ی موسیقی فجر به همراه ارکسترموسیقی وزیری ، ارکستر موسیقی ملی و ارکستر سمفونیک تهران
3. برگزاری رسیتال آوازدر انجمن فرهنگی ایران و اتریش  (زمستان 82)
4.اجرای کنسرت های متعدد به همراه گروه کُر دفتر موسیقی (کُر ارکستر سمفونیک تهران) به عنوان خواننده ی متسو سوپرانو ، اشاره کرد .
 آزاده رضایی از اردیبهشت 1382 به عنوان مدرس آواز کلاسیک وگروه کُر در دانشکده فرهنگ و هنر شماره 4 ( آکادمی هنر تهران)  مشغول به تدریس می باشد و علاوه بر آن وی سال هاست که به تدریس  در بر جسته ترین آموزشگاه های موسیقی تهران اشتغال دارد.
 
حشمت الله عطایی ، مدرس تار و سه تار
 
متولد1349، خراسان جنوبی (بیرجند)
فارغ التحصیل موسیقی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران در سال 1379 .
از سال 1364 وارد دنیای موسیقی شد و مراحل آموزش خود را در این زمینه نزد اساتیدی بزرگی چون  استاد کیوان ساکت ، هوشنگ کامکار، دکتر فرهت، دکتر آذین موحد، دکتر علیرضا مشایخی، استاد شریف لطفی و.. سپری کرد.
از سال 1370 فعالیت حرفه ای خود را درقالب تدریس تارو سه تار و تئوری و مبانی موسیقی در مراکز دولتی و خصوصی ( دانشگاه  و آموزشگاه ها) شروع کرد و تا کنون نیز ادامه داده است.
وی استاد پروازی دانشگاه موسیقی شیراز از سال 1386 تا کنون و استاد پروازی ارشاد اسلامی خراسان جنوبی می باشد وهمچنین صاحب امتیاز ومدیرمسئول آموزشگاه موسیقی ماهان در کرج وعضو درجه یک انجمن موسیقی ایران می باشد.
انجام کنسرت های متعدد در داخل و خارج از کشورنیز از دیگر فعالیت های ایشان است.
منابع تدریس : کتاب های استاد کیوان ساکت از جمله؛ شیوه ی نوین آموختن تار و سه تار در ده جلد و کتابهای : حرکت دائمی - چرخ نیلوفری - سایه سار بید - با موج تا کرانه- سبکبال - دیدارشرق وغرب - نوشته ی استاد کیوان ساکت و تمامی کتاب های مهم نوشته شده برای تار و سه تار آثار استاد علینقی وزیری ،استا صبا، درویش خان، عبادی، و آثار استاد حسین علیزاده من جمله (10 قطعه برای تار و سه تاردر4 جلد)

 
 امین بیات ، مدرس تار و سه تار
 
متولد 1361، تهران
فارغ التحصیل مهندسی معدن، از سال 1372 آموختن سه تار را شروع کرد و در سال 1374 به فراگیری تار پرداخت، در این مدت از حضور آقابان بدخشان، شعاری، فرهمند، بیانی و... بهره جست .
در سال 1379 به محضر استاد ساکت آمد و تا کنون دوره ی عالی نوازندگی تار و ردیف نوازی را نزد ایشان گذراند.
دوره های تئوری موسیقی، هارمونی و کنترپوان را نزد آقایان حمید رضا رضایی و کیوان میرهادی گذراند.
وی فعالیت های متعدد هنری داشته است ، از جمله همکاری با گروه های مختلف و اجرای کنسرت هایی در شهرهای مختلف ایران .
از دیگر فعالیت های  او می توان به  اجرای برنامه های رادیویی و پژوهشی و همکاری با استاد ساکت و اجرای مشترک با ایشان در بهمن ماه 1390 در تالار وحدت اشاره کرد.
وی در نگارش آثار استاد کیوان ساکت با ایشان همکاری داشته است.
وی در سال های 1385 و1386 به عنوان نوازنده برگزیده جشنواره تکنوازان در نوازندگی تار انتخاب شد و همچنین عضو درجه یک کانون مدرسان خانه موسیقی می باشد.
 
 
 مهدی غلامی ، مدرس دف
 
متولد 1358 ، ایلام
ازسال1374موسیقی را با ساز سنتور آغاز نمود و مقدمات این ساز را در شهر ایلام به پایان رساند سپس شروع به نواختن ساز دف کرد و از اساتید استان کرمانشاه و سنندج بهره جست و همزمان گروهی را در شهر ایلام تاسیس  نمود وکنسرتهای متعدد به اجرا گذاشت . از سال 1380 تا سال 1384 ازمحضر استاد بیژن کامکار بهره جست و توانست از این استاد بزرگ موسیقی ایران صلاحیت تدریس کسب نماید و هم زمان در آزمون خانه موسیقی شرکت و عضو مدرسین خانه موسیقی گردید. در سال 1380 به عنوان مدیر واحد موسیقی فرهنگسرای بهمن انتخاب و فعالیت خود را آغاز کرد ارکستری سنتی را تشکیل داد که با اساتیدی  همچون استاد حسن ناهید و استاد کیوان ساکت کنسرتهایی را بر گزار نمود .در سال 1384 وارد دانشگاه موسیقی شد و ساز تخصصی تار را نزد استاد ساکت فرا گرفت و از دانشگاه موسیقی فارغ التحصیل شد .داوری در سه دوره جشنواره تکنوازان شهر تهران، دبیر نخستین جشنواره موسیقی جوان ایرانی، دبیر کنسرت اساتید در جشنواره بین المللی موسیقی فجر، برگزاری دو دوره کنکور آهنگ سازی و سلسله نشست ها ی پژوهشی از افتخارات این هنرمند می باشد .
در سال های گذشته این هنرمند با ارکستر خود کنسرت هایی را در ارمنستان ، قطر ، ترکیه، برگزار نموده که مورد توجه علاقه مندان به موسیقی فاخر ایرانی قرار گرفته است.
 
منصور صفائیان ، مدرس ویلن کلاسیک و ایرانی
 
متولد 1364، کاشان
فارغ التحصیل رشته موسیقی مقطع کارشناسی (گرایش نوازندگی ویلن کلاسیک) از دانشگاه هنر تهران
تعلیم دیده زیر نظر اساتیدی چون : مرحوم استاد اسداله ملک / مهیار فیروزبخت / جهانگیر کامیان (ویلن ایرانی)
عماد رضا نکویی / مازیار ظهیرالدینی / امیرمینوسپهر (ویلن کلاسیک)
استاد مصطفی کمال پور تراب / استاد شریف لطفی / استاد کیوان ساکت و... ( تئوری، سفلژ، هارمونی، کنترپوان، فرم،ساز شناسی و...)
از پیشینه ی نوازندگی او می توان به نوازندگی در ارکستر ایرانی سازمان صدا و سیما و همکاری با واحد تولید موسیقی سازمان اشاره کرد.
کسب مقام اول فستیوال تکنوازان شهر تهران در 2 سال پیاپی86و87(با داوری اساتید : هادی منتظری، کیوان ساکت،ساسان سپنتا و...) از افتخارات ایشان است
تدریس را از سال 86 آغاز کرد وتشکیل ارکسترهای  موفق با کیفیت مطلوب از میان هنرجویان یکی از فعالیت های منصورصفائیان می باشد.
منابع مورد استفاده برای تدریس ویلن کلاسیک : 1.آهنگ های ساده برای ویلن در 3 جلد/ ترجمه دکترستاره بهشتی (به همراه فایل صوتی : ارکسترو ویلن سلو برای نواختن هنرجو)
le.2 ویلن (در 5 جلد) 3.suzuki(در5جلد) 4. suzuki(پوزیسیون)5. hrimaly(گام نوازی)6.اتود هانس سیت7.اتود ولفارت8.کنسرتوهای ساده برای ویلن 9.Solo For Yong Violinist
Classical.10
(کتاب فوق الذکرچاپ رسمی ندارد و کپی می باشد فایل صوتی این کتاب به این شکل می باشد که هر قطعه 2 بار،بار اول کل ارکستر، بار دوم صدای ویلن اول حذف گردیده تا هنرجو با نوازندگان آنسامبل بنوازد. تمام قطعات کتاب به همراهی یک کوارتت زهی که توسط نوازندگان چیره دست با صدابرداری فوق العاده ضبط گردیده نواخته شده است.)
11.جزوه ی گرد آوری شده توسط ایشان شامل بیش از 30 کنسرتو ویلن در سطوح مختلف (با در اختیار گذاشتن فایل صوتی قطعات به 4 صورت :
1-11.ویلن سلو 11-2. ویلن با همراهی پیانو 11-3.پیانو سلو برای همنوازی11-4. ویک اجرای قوی از برجسته ترین های جهان)
12.آهنگ های ساده کلاسیک و فانتزی (جمع آوری شده توسط منصورصفائیان)
منابع مورد استفاده برای تدریس ویلن ایرانی :
دستور ویلن (هنرستان موسیقی) اثر روح اله خالقی در 4 جلد- هجده قطعه پیش در آمد- اتودهای ایرانی برای ویلن (اثر مهدی مفتاح)- ردیف موسیقی ایرانی : مسلط به کتاب ردیف اساتید :استاد ابوالحسن صبا(3جلد)-استاد حبیب اله بدیعی(2جلد)-استاد اسداله ملک(2جلد)-استاد همایون خرم(2 جلد)- استاد منوچهر لشگری(1جلد) -جزوه گرد آوری شده توسط آقای صفائیان در 4 جلد شامل:
آهنگ های شاخص از موسیقی کلاسیک ایرانی و فلوریک از برجسته ترین آثار آهنگسازان و خوانندگان ایرانی و شناخته شده برای عموم مردم ، همچنین در حال حاضر مشغول جمع اوری کتاب خلاقیت موسیقی ویژه کنکور هنر می باشد که اطلاعات جامع و طبقه بندی شده این مجموعه بدون شک مورد توجه اساتید قرار خواهد گرفت.

سعید جلالیان ، مدرس تنبک

متولد 1354، همدان
دانش آموخته طراحي صنعتي از دانشكده هنرهاي زيبا دانشگاه تهران .
فراگيري موسيقي را در زادگاه خود آغاز كرد و از دوران كودكي ساز تنبك را با شيوه نوازندگي استاد ناصر فرهنگ فر نزد استاد زنده ياد داريوش زرگري آموخت . در ادامه با راهنمايي و پيگيري زرگري به كلاس استاد بهمن رجبي رفته و در سال 1375 موفق شد دوره "فوق عالي" مكتب اين استاد گرانقدر را به پايان برساند. در طي اين سالها فراگيري ساز سه تار را نيز نزد استاد زرگري ادامه داد وبا فراگيري اين ساز و آشنايي با رديف موسيقي به نگرش مناسب تري در همنوازي دست يافته و از كلاسهاي تئوري و سلفژ استاد سعيد لطفي نيز بهره هاي فراوان برد. جلاليان در طي  20 سال فعاليت هنري خود ضمن تدريس و آموزش هنرجويان و هنرمندان بسياري در شهرهاي همدان و تهران فعاليت هاي هنري و اجرايي متعددي با هنرمندان گرانقدري چون زنده ياد داريوش زرگري، زنده ياد جلال دوستي، مجيد درخشاني، سعيد فرجپوري، مظفر شفيعي، پويان بيگلر و ... داشته است.
 
 
 

سیاوش بهراد، مدرس فلوت کلاسیک و ایرانی

متولد 1357، همدان

مبانی اولیه موسیقی و نوازندگی فلوت را در کودکی  نزد برادر خود آموخت که هم اکنون در کشور آلمان به تدریس و نوازندگی فلوت است.

 سیاوش بهراد  از سال 1379 نوازندگی حرفه ای را نزد استاد ناصر رحیمی آغاز کرد و در این بین از محضر اساتید مهدی جامعی، محمد علی لقاء و آقای وزیری بهره برده است.

همچنین مدت 4 سال در  کلاسهای آموزش مبانی آهنگسازی، هارمونی و کنترپوان  استاد پورتراب و همینطور

 یکی از بهترین شاگردان استاد محسن حجاریان بهره برده است.

وی عضو خانه موسیقی ایران است و دارای کارت صلاحیت تدریس از مرکز گسترش فعالیت های هنری تهران می باشد.

در چندین دوره مقام اول جشنواره های مختلف استانی و غرب کشور را کسب کرده و در جشنواره های بین المللی موسیقی فجر شرکت داشته وی به اجرای برنامه با گروه های ایرانی ، پاپ و کلاسیک در شهرهای مختلف ایران پرداخته و با استاد کیوان ساکت  نیز همکاری داشته است