سایت رسمی کیوان ساکت
This is an example of a HTML caption with a link.

درباره ی کیوان ساکت

متولد 1340 در خانواده ای فرهنگی در شهرستان مشهد به دنیا آمد ، از همان کودکی با تشويق پدر و مادرخويش به موسيقی و نقاشی پرداخت. مادر وی رئیس بزرگترين دبيرستان دخترانه ی مشهد و پدر وی موسس بزرگترين دراگ استور خراسان بنام دراگ استور كيوان بودند و هر دو از مشوقين وی به هنر ، به ويژه نقش مادر در علاقه وی به هنر بسيار مشهـود بود. درنقاشی و طراحی شاگرد اساتیدی همچون: صادق پور، پیراسته و دولّو بود. نخستین درسهای موسيقی را از دایی خويش منوچهر زمانيان در« کارگاه موسيقی کودکان و نوجوانان » که توسط صداو سيمـای وقت در مشهد تاسيس شده بود فرا گرفت. سپس مدت کوتاهـی نزد آقای حميد متبسم به فراگیری ادامه داد که در آن زمان در«دانش سـرای هنر تهران » تحصيـل می کردو تابستان ها به مشهد می آمد. پس از آن تار را بدون استاد و به تنهایی آموخت .او در این زمینه تنها چند ملاقات کوتاه با هنرمند گرامی حسين عليزاده در کانون چاوش آن زمان داشت . در سال 1369 به دعوت زنده یاد پرويز مشکاتیان به گروه «عارف » به عنوان سُلیست تار دعوت شد و حاصل اين همکاری آثاری است نظير:افشاری مرکب ، افق مهر ، وطنِ من با صدای ايرج بسطامی ، مقام صبر با صدای عليرضا افتخاری و برگزاری کنسرت های متعـدد در داخـل و خـارج از ايـران بود.وي در سـال 1375 گروه وزيـری...

ادامه مطلب

اخبار موسیقی

آموزشگاه موسیقی

آموزشگاه موسیقی وزیری با مدیریت استاد کیوان ساکت

آدرس: تهران خیابان ولیعصر روبروی پارک ساعی کوچه تختی پلاک 2

تلفن آموزشگاه: 88670868-02188784988

آموزشگاه موسیقی وزیری در سال 1383 به کوشش کیوان ساکت در فضایی به وسعت 150 آموزشی تاسیس شد. وامروز در فضایی بیشتر از سه برابر در یکی از بهترین محله های تهران و با دعوت از بهترین استادان جوان موسیقی که اغلب آنها دارای مدرک دکترا یا فوق لیسانس هستند مشغول فعالیت است. اکنون حدود 800 نفر در این آموزشگاه که دارای درجه یک است تحت نظر 37 نفر استاد اموزش می بینند. آموزشگاه تمام روزهای هفته باز است. بسیاری از هنر اموختگان این آموزشگاه یا در دانشگاه های دیگر جهان به ادامه فراگیری مشغولند و یا خود معلم هایی نامی هستند. این آموزشگاه از لحاظ فرهنگی ادامه دهنده راه بزرگانی چون: استاد وزیری، استاد صبا، میرزا حسینقلی، میرزا عبدالله، استادخالقی، استاد محجوبی، بنان، ظلی و دیگر بزرگان معاصر چون اساتید کسایی، استاد جلیل شهناز، استاد احمد عبادی، استاد فرهنگ شریف و ...همه ی کسانی است که برگ های زرین موسیقی ایرانی با نام آن ها مزین شده است و در این راستا تلاش ما بر این پایه استوار بوده تا محیط امن اخلاقی، علمی، هنری و فرهنگی برای عزیزان شما و هموطنان محترم فراهم کنیم.
Vaziri School of Music Under Management of Maestro Keivãn Sãket Vaziri School of Music is following the foot steps of some of the greatest Iranian legendary musicians including Alinaghi Vaziri, Abolhasan Sabã, Mirzã Abdullãh, and also contemporary masters such as Hassan Kasãei, Jalil Shahnãz, Farhang Sharif, and others. We promise to do our best to provide your loved ones a safe, peaceful, and artistic environment.